İş Elbiseleri ve Önemi  

Günlük hayat içinde çevremizde gördüğümüz, hareket eden ve yaşayan her canlı için dış görünüş ve bu görünüşün etkileri önemlidir. Bu etki aynı zamanda çalışma tarzımıza kadar uzanan geniş kapsamlı bir kavramdır.

Kişiler iletişim halindeyken kişisel tarzlarını, profesyonellikleri ve sahip oldukları karizmaları aracılığıyla karşıya sunarlar. Yani kişisel imajımız ve giysilerimiz aynı zamanda bizim resmimizdir. İnsanlar gördüklerine inanırlar, hakkımızda durduk yere bir imaja sahip olmazlar! Çünkü, ister sevin ister sevmeyin, başkalarının gördüğü şey sizin onlara göstermeye tercih ettiğiniz şeydir.

Dış görünüş ve algılanma şekli, bireysel davranış sergileyen kişiler için bile bu kadar önemliyken daha fazla bir bütünü ifade eden ve ticari geleceğini bu imajına bağlı olarak şekillendirecek kurumların bundan farklı düşünmeleri anlamlı olmayacaktır. Çünkü, çok başarılı bir işletmeye veya kuruma sahip olmanız veya yıllık cironuzun ne kadar yüksek olduğu muhasebecinizden başka kimsenin etkisi alanında değildir ama fiziksel görümünüzü ve üzerinizde ki giysileriniz her gün yüzlerce göz tarafından görülür. Ve belli bir ölçüye kadar değişmez nitelikte sizin adınıza yorumlar ve mesajlar verir….

İşte tüm bu kavramlarla, moda satın alınabilir bir şeyken, kurumsal iş Ebiseleri, üniforma veya en eski adıyla personel İş elbiseleri , işletmeye ait en etkin elçilerden biridir…

İşletmenize ait çalışanların dış görünüşü profesyonel yaşantınızda her an göz önünde olan, en kolay görünen, yorumlanabilen özelliğinizdir ve en önemli iletişim araçlarınızdan biridir. Çünkü size ait mesajlar içerir ve bir atasözümüzün belirttiği gibi “giysileriniz ile karşılanır bilgileriniz ile uğurlanırsınız”. Firmanıza ait bir iş Elbisesi yaptırmaya karar verdiğinizde, sadece bir giysi seçmekle kalmaz, işletmenizin ruhunu ifade etme şeklini de ortaya koyarsınız.

Sizde bilginizi göstermek için önce giysinizle karşılayın…