Teslimat Bilgileri

ÖDEME
Siparişinizi oluşturacak ürünleri kategori alt sayfalarında dolaşarak ya da arama fonksiyonu ile bulup belirledikten sonra Alışveriş Sepet’inize eklemeniz gerekmektedir. Bunun için ürün sayfasında yer alan “Sipariş ver” butonunu kullanabilirsiniz.

www.marmarateks.com üzerinde siparişini vereceğiniz ürünleri “Sipariş ver” butonunu tıkladıktan sonra HAVALE veya EFT ile işlemlerinize başlayabilirsiniz. Size  ödemenizi hangi yöntemle gerçekleştirmek istediğiniz sorulacaktır. Bu aşamada size uygun olan Banka seçeneğini işaretleyip, siparişiniz için belirtilen tutarın Havale/EFT yolu ile belirtilen banka hesaplarına göndermeniz gerekmektedir.

HAVALE veya EFT ile yapılan ödemelerinizde işlem gerçekleştirirken sipariş numaranızı belirtmeyi unutmayınız. Yapmış olduğunuz havaleler sistem tarafından en geç 1 iş günü içerisinde onaylanmaktadır.

24 saat içerisinde ödemesi gerçekleştirilmemiş havale talimatları otomatik olarak güncellenecek ve varsa ilgili siparişe dairödeme tutarı değişikliği tarafınıza iletilecektir. Havale talimatını konu alan siparişinizi sisteme belirtmeniz ve işlemi gerçekleştireceğiniz süre içerisinde siparişinizde oluşacak fiyat değişikliklerinden Marmarateks sorumlu olmayacak, gerektiği durumlarda sizi güncellemelerden haberdar edecektir.

 

TESLİMAT
Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda, resmi ve idari tatil günlerinde ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması,alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir. Siparişiniz kargoya verildiğinde takip süreci başlayacaktır. Siparişinizi takip etmek için gerekli kargo takip numarasına hesabım menüsü başlığı altındaki “Siparişlerim” kısmında ilgili siparişinizin üstüne tıklayarak ulaşabilirsiniz. Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.

 

Marmarateks kendisinden alışveriş yapan müşterilerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden,siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir.Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, siparişler kargoya teslim edildikten sonra İstanbul içine en geç 1 iş günü, İstanbul dışına en geç 3 işgünü içinde ulaştırılacaktır.

 

 

TESLİMAT SÜRESİ ve HAFTA SONU VERİLEN SİPARİŞLER

-HAFTA İÇİ Gün içerisinde saat 16.00′dan önce yapılan ve onaylanan siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.

-16.00’dan sonra yapılan ve onaylanan siparişler ertesi gün kargoya verilmektedir.

-CUMA 16:00′dan sonra, PAZAR günü dahil olmak üzere verdiğiniz ve onaylanan tüm siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından elinize Salı gününden önce ulaşamayabilir.

*Kargo şirketleri pazar günleri teslimat yapmamaktadır.

 

Stok Durumu

Verdiğiniz siparişlerde firmamızın stoklarında nadiren de olsa bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.

 

Adres Bilgileri

Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz.

 

Kapıda Ödeme Seçeneği

www.marmarateks.com adresinden verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında nakit ödeme seçeneği bulunmaktadır.

 

 

HATALI / EKSİK /AYIPLI Teslimat

Kargo firmasından teslim aldığınız paketikargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve ürünü teslim almayınız.

 

Kargo Ücretleri

Kargo ücreti gönderi ili, siparişinizin desi /hacim toplamına göre değişebilecektir. Ancak Sitemizde yayınlanan kampanya dönemlerinde kargolarınız ücretsiz olarak gönderilebilir.

 

Teslimat Koşulları

www.marmarateks.com sipariş değerlendirmeleri, faturalama,sevkiyat ve teknik destek Marmarateks tarafından yapılmaktadır. Sitemiz üzerinden vereceğiniz siparişler sizlere, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ulaştırılacaktır. Anlaşmalı olduğumuz nakliye firması sadece illerin merkezi lçelerine (köyler dahil değildir) teslimat yapmaktadırlar.

 

SİPARİŞİNİZİ TESLİM ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN KONULAR

Site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından tarafınıza teslime dilecektir. Bu durumda ürünün depomuzdan sevkinden itibaren süreç kargo firması kontrolünde olmaktadır. Ancak bu süreç içerisinde taşıma/nakliyeden kaynaklanabilecek kırılma, ezilme ve benzeri durumlara karşı müşterilerimizin dikkat etmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır.

1-Ürün teslimatında size ulaşan ürün adedi ile ürün faturasında belirtilen adetin birbirine eşit olup-olmadığını kontrol ediniz.

2-Eğer adet sayıları birbirlerine eşit değilse teslimatı yapan firma çalışanlarını uyararak, ürünü teslim almayınız ve info@marmarateks.com adresine konu ile bilgi maili atınız.

3-Ürünler sizlere Marmarateks ürün kutusuyla teslim edilmektedir.

4-Ürünlerin size ulaştığı esnada teslimalacağınız kutular üzerinde herhangi bir ezilme veya darbe olup-olmadığınıkontrol ediniz. Eğer bu şekilde ezilme veya darbe ile karşılaşırsanız ürünü kargo görevlisinden tutanak ile teslim alınız ve info@marmarateks.com adresine Konu İle Bilgi Maili atınız.

 

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesini önemle rica etmekteyiz.

Aksi durumda hareket eden müşterilerimiz, satın almış oldukları ürüne gelebilecek tüm zarardan direk olarak sorumlu olacaklardır.